W dniu 24.12.2023r. minęło dokładnie 30 lat od dnia w którym miała miejsce Pasterka, podczas której J.E. ŚP Ks. Biskup Ordynariusz Józef Życiński dokonał poświęcenia ołtarza i nowej świątyni.

Poniżej fragment z Historii naszej parafii zapisanej ręką ŚP Ks. proboszcza Wiesława Jemioło.

"23.12.1993 Dzień przed przyjazdem Ks. Biskupa. W kościele huczy jak w ulu, aż czarno od pracujących ludzi. Malarz na drabinie podmalowuje ściany. Stolarz montuje ławki boczne, inni już je malują lakierem. Mężczyźni zawieszają na ścianie wielki drewniany krzyż. Inni przewożą meble z kaplicy do kościoła, jeszcze inna ekipa przywozi ławki z Rudki do naszego kościoła. Wszyscy pracują na pełnych obrotach czują, że to już finisz.
24.12.1993 o godz. 12.00 "przywieziony jest drugi żyrandol do kościoła. Montujemy go do godz. 16.00. O godz.23.00 idę do kaplicy św. Jana Nepomucena gdzie wraz z wiernymi czekam na przyjazd Ks. Biskupa. Godz.23.30 Ks. Biskup zajeżdża przed kaplicę. Wchodzi do środka. Przez chwilę modli się w ciszy przed figurą św. Jana. Z kaplicy wyrusza uroczysta procesja, w której niesiony jest obraz N.M.P. Częstochowskiej do nowego kościoła. Niecodzienny to widok Matka Boża w księżycowej poświacie wędruje od św. Jana do nowej świątyni. Po wejściu do niej obraz przy śpiewie Apelu Jasnogórskiego zostaje zawieszony w prezbiterium. Dochodzi godz. 24.00 rozpoczyna się niezapomniana pasterka w czasie której J.E. Ks. Biskup Ordynariusz Józef Życiński dokonuje poświęcenia ołtarza i nowej świątyni. Od tej chwili ta wspaniała budowla wzniesiona wysiłkiem całej parafii jest kościołem, miejscem świętym, w którym sprawowana jest Najświętsza Ofiara. Jest to chwila bardzo podniosła. Na twarzach wielu parafian maluje się wzruszenie, a w oczach łzy radości. Oto teraz marzenia się spełniają. Bogumiłowice mają swój kościół. Wraz z Ks. Biskupem Mszę św. koncelebrowali Ks. Piotr Wenda i Ks. Stanisław Boryczka - rodak z Bogumiłowic."

J. Kwapniewski