W dniu dzisiejszym w naszej parafii gościliśmy Zespół Słopniczanie, który przybył do nas na zaproszenie naszego księdza proboszcza Marka. Członkowie zespołu ubogacili dzisiejszą liturgię śpiewem kolęd. Po Mszy św. zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania. Zespół Słopniczanie prezentuje folklor Górali Białych, od Łącka do Kamienicy. Muzyka gra w składzie lachowskim w związku z dużym wpływem na folklor słopnicki, leżącej w regionie lachowskim Limanowej. Piosenki, tańce i melodie z repertuaru Słopniczan są odzwierciedleniem zachowanych do dzisiaj zwyczajów i obrzędów: Wesele Słopnickie, Baciarka, Omłocek, Śmigus, a także zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem: Jasełka i kolędy z Herodem i Turoniem.
Dziękujemy za piękną muzyczną oprawę Mszy św. oraz śpiew kolęd, wnoszący dużo radości do naszych serc.
Bóg zapłać.