Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa trzeźwości o sierpniową abstynencję

   

LOKALIZACJA

   

TRANSMISJA NA ŻYWO  

 

TRANSMISJA  Z KOŚCIOŁA
NIEDZIELA
godz. 07.00, 09.00, 11.00

   

KONTO PARAFIALNE  

Numer konta parafialnego: 

76859100070300029783540001

 

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

„Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” to hasło XXXVII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie.
Zapisy są prowadzone w miejscach organizacji poszczególnych grup.
Bp Stanisław Salaterski będzie głosił kazania na szlaku i szedł razem z pielgrzymami. Ks. Andrzej Michalik przygotował materiały formacyjne.

27 lipca przy Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbyło się szkolenie porządkowych. W zajęciach brało udział około 80 osób. Uczestnicy odbyli szkolenie teoretyczne, a także praktyczne - w warunkach drogowych, które było skierowane dla tych, którzy w tym roku po raz pierwszy będą pełnić funkcję porządkowego. Gotowi do swojej pracy, czekają już na 17 sierpnia - dzień wyjścia na trasę. Tymczasem na profilu facebookowym Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej ruszył nowy cykl, dzięki któremu będziecie mogli poznać PPT "od kuchni".

„Lewa wolna", "łączymy" i "kabelek"

Teksty znane wprawionym pielgrzymom, a zarazem słowa, które nowi pielgrzymi poznają już w pierwszym dniu. A wypowiadają je porządkowi.

Co należy do ich obowiązków? Ogólnie rzecz biorąc dbanie o bezpieczeństwo pielgrzymów. Każda grupa ma swoich własnych porządkowych. Ci najbardziej wprawieni w boju idą przed grupą, by kierować ją odpowiednimi drogami. Pozostali, jedni obok grupy, a drudzy za nią, kierują ruchem - przepuszczają bądź zatrzymują samochody, by umożliwić sprawne przejście pielgrzymki. Dużo biegają i już z tego powodu należy się im nasz szacunek. Mają dość niewdzięczną pracę, więc nie uprzykrzajmy im jej. Liczymy też na pokorę naszych porządkowych. W końcu mimo pełnionych funkcji wszyscy jesteśmy takimi samymi pielgrzymami.

Zostań pielgrzymem duchowym

Gorąco zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, do doświadczania trudu i radości pielgrzymowania na własnej skórze - dosłownie! Organizatorzy PPT wychodzą także z propozycją do tych, którzy fizycznie pielgrzymować nie będą. - Oczywiście, będziemy się wspólnie modlić za wszystkich, którzy nie mogą pójść o własnych siłach, ze względu na brak urlopu, zdrowia lub czasu. Oprócz powierzania Was opiece Matki Bożej, mamy też dla Was formę, w której sami możecie wziąć udział - opcja duchowego pielgrzymowania - czytamy na stronie PPT.

To nie tylko towarzyszenie "duchem" pielgrzymom na trasie, ale - co więcej - możliwość przeżywania tej drogi poprzez czynny udział "na odległość". Duchowi pielgrzymi dostaną szansę uczestnictwa w Mszach Świętych, dzięki transmisji na żywo czy relacjom i materiałom na YouTube.
Zapisywać można się w swoich parafiach! 
Warto być częścią pielgrzymki, choćby "tylko" w taki sposób.
To co, dołączacie?

Relacje z PPT będą także w mediach diecezjalnych. 

Więcej o PPT http://pielgrzymkatarnowska.pl/

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online