Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa trzeźwości o sierpniową abstynencję

   

LOKALIZACJA

   

TRANSMISJA NA ŻYWO  

 

TRANSMISJA  Z KOŚCIOŁA
NIEDZIELA
godz. 07.00, 09.00, 11.00

   

KONTO PARAFIALNE  

Numer konta parafialnego: 

76859100070300029783540001

 

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

W dniach 15 do 22 lipca odbędzie się Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie „na Burku”. Uroczystości odbywać się będą pod hasłem "W domu naszej Matki". Każdy z dni odpustu będzie miał swoją intencję i tematykę. Codzienne msze św. odprawiane będą o 7:30, 9:00, 15:30 i 18:30, po nich natomiast będzie możliwość zapisania się do Bractwa Szkaplerza Świętego. W każdym dniu odbywać się będą również godzinki i nabożeństwa różańcowe. Przed obrazem Matki Bożej Szkaplerznej modlić się będą kapłani, siostry zakonne, chorzy, rodziny i dzieci.

Przedmiotem kultu w tarnowskim sanktuarium jest słynący łaskami obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, powszechnie zwany obrazem Matki Bożej Szkaplerznej. Prawdopodobnie obraz pochodzi z wieku XVI, lecz już nie ma żadnych informacji na temat malarza. Nie ma żadnych materiałów mówiących o pochodzeniu cudownego wizerunku Matki Bożej. Stało się tak dlatego, że w czasie pożarów, które nawiedzały kościół katedralny, zostały zniszczone cenne dokumenty odnoszące się do historii tak kościółka jak i obrazu.

W czasie trwania prac konserwacyjnych odkryto, że obraz był czterokrotnie przemalowywany i przy okazji został odkryty pierwotny, wczesnorenesansowy wizerunek Matki Bożej z Dzieciątkiem, również w typie hodegetrii jak i obecny, jednakże nie ze szkaplerzem lecz z różańcem w ręku z II połowy XIX w.

Obraz przedstawia Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus na lewej dłoni. W prawej trzyma szkaplerz, od czego wzięła się jej nazwa. Wraz Dzieciątkiem na głowach mają korony i są przyodziani w błękitne szaty. Obie postacie wzbogaca biżuteria na szyi.

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online