CZERWIEC MIESIĄCEM NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

   

LOKALIZACJA

   

TRANSMISJA NA ŻYWO  

 

TRANSMISJA  Z KOŚCIOŁA
NIEDZIELA
godz. 07.00, 09.00, 11.00

   

KONTO PARAFIALNE  

Numer konta parafialnego: 

76859100070300029783540001

 

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

Ktoś z tłumu rzekł do Jezusa: "Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem". Lecz On mu odpowiedział: "Człowieku, któż Mnie ustanowił nad wami sędzią albo rozjemcą?" 

Bardzo ciekawa i znamienna odpowiedź Jezusa. Nie chce być sędzią w sprawach spadkowych, nikt Go nie ustanowił sędzią ani rozjemcą. A kto mógłby Go ustanowić? Ludzie. Bo to jest kwestia ludzkiej sprawiedliwości. Bóg nie chce się w to mieszać. W ogóle jest wiele spraw, w których Bóg odmawia swojej interwencji. Pozostawia je woli ludzkiej, czasem losowi lub przypadkowi. Taka jest Jego wola, taka ekonomia, czyli plan zbawienia. Chyba i po ludzku to możliwe do pojęcia. Gdyby się wszystkimi takimi sprawami zajmował, spełniał wszystkie nasze prośby, byłby majstrem od wszystkiego, a my byśmy sobie zapomnieli, że jest naszym Stwórcą i Zbawicielem.

Z drugiej strony „bez Jego woli włos nam z głowy nie spadnie”, więc Jego wszechobecność i wszechmoc przenika wszystko, ale to jest Jego wszechmoc, a nie nasza, Jego jest moc i mądrość, a my tylko możemy z ufnością i podziwem zbliżać się do niej. Słusznie zwracamy się do Boga we wszystkim i tak samo słusznie mówimy: bądź wola Twoja. 

Bo ważne są spadki, testamenty, pieniądze, zdrowie, osiągnięcia, dzieci, wnuki i cała reszta, ale jest też coś większego – życie! To które się dla nas jakiś czas temu zaczęło, ale się nie skończy. O tym przypomina dziś Jezus: 

Powiedział też do nich: "Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś ma wszystkiego w nadmiarze, to życie jego nie zależy od jego mienia".

Bądźmy chciwi Boga, poznania, miłowania, nadziei i wszystkiego, co nas do Niego zbliża. Ten Testament niech nas najbardziej obchodzi. A wtedy ludzkie testamenty i ludzkie sprawy odnajdą swoje właściwe miejsce. 

Dziś niedziela! Wymódl się na całego, nasłuchaj słowa Bożego, nakarm się Chrystusowym Ciałem, uwierz w przykazanie miłości. A wtedy mniej się będziesz przejmować tym, czy brat się czymś tam z Tobą podzieli, bo sam nabierzesz większej ochoty, by dzielić się z braćmi i siostrami. Poczujesz, co to być „bogatym u Boga” (końcówka dzisiejszej Ewangelii, żeby tego nikt nie przeoczył). 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online