LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

  Dr Jerzy Pałosz – historyk, prawnik, a także wykładowca w Katedrze Kulturoznawstwa i Filozofii Wydziału Humanistycznego AGH. Hobby i profesjonalizm autora dał nam książkę której temat należy obecnie do rzadkości.
   „Śmiercią złączeni. O cmentarzach z I wojny światowej na terenach Królestwa Polskiego administrowanych przez Austro – Węgry”. Na ponad 400 stronach wgłębiamy się w czasy I wojny światowej, nazywanej także Wielką wojną.

   Ładny styl narracji, gruntowna znajomość tematu, czyni tę publikację `wartościową. Jest jeszcze jedna pozytywna wartość, a mianowicie autor zamieścił dużą część zdjęć, która nie jest znana szerszemu ogółowi. Pozwala to na głębsze poznanie opisywanej historii oraz terenu na którym toczyły się boje.
   Co jeszcze uderza w tej publikacji. Opisy cmentarzy, rysunki - Szkice, projekty i opisy kwater, mogił, a także fotografie `barwne i czarno-białe, pochodzą od autora. Tabele obrazują sylwetki żołnierzy, gdzie są pochowani, data śmierci, narodowość i jaki posiadał stopień. Dużo serca włożono w tę książkę. Dlatego zachęcam do przynajmniej przeglądnięcia, by mieć obraz wojny tamtych czasów. Po zapoznaniu się z całością, możemy stwierdzić, że tytuł „Złączeni śmiercią „ jest trafiony w dziesiątkę.

"mól"

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież