LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

Witam w nowym 2014 roku! !!!
Czas na tradycyjne podsumowanie ubiegłego roku na naszym portalu czytelniczym.
Może trochę przynudzałem moimi propozycjami, o tematyce wojny, walk podziemia antykomunistycznego i tematyce historycznej. Te tytuły przeważały w moich publikacjach na parafialnej stronie. Ubiegły rok był pod hasłem "Żołnierzy wyklętych" i temu poświęciłem we lwiej części moje propozycje. Według moich obliczeń /co jestem miło zaskoczony/, najwiecej wejśc miała "Krwawa Dekada" Andrzeja Andrusiewicza.

Czyli dalej Polakom marzy się ..."interwencja w Rosji...." Czyli nasz duch nie gaśnie. Na drugim miejscu plasuje się "Adam Boryczka. Z dziejów wiN-u". Piękna II - tomowa publikacja Krzysztofa Tochmana, o naszym RODAKU majorze, cichociemnym z Wierzchosławic. Trzecie miejsce - "Ostateczne wyjaśnienia wszechświata" ks. prof. Michała Hellera. Na dalszym miejscu uplasowała się "Kresowa Atlantyda" St. Sławomira Niecieji /jest to SAGA KRESOWA - obecnie wyszedł tom III/. Tak historia wyszła zwycięsko w ubiegłym roku.

Na koniec chiałem jeszcze dodać, że hitami 2013 roku o których nie pisałem będą według mnie trzy pozycje:
"LEGION" E. Cherezińskiej /o Brygadzie Świętokrzyskiej NSZ!!! . Rewelacja. Powieść oparta na faktach. O tych którzy nie poddali się nikomu/.
Doskonały hicior "KONDOTIERZY" Rafała GAN - GANOWICZA, który był jedynym polskim najemnikiem- legionistą i walczył tam gdzie byli ruscy tłukąc ich niemiłosiernie. Nic dodać nic ująć.
Rzutem na taśmę jest nasza regionalna pozycja dr Marii Żychowskiej "Represje komunistyczne w Tarnowskiem 1945 - 1956" Myślę, że komentarza nie trzeba!!! Zatem do lektur drodzy parafianie i inni goście mili, życząc dobrego "czytelniczego roku" 2014.

"mól"

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież