ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

23 marca po Mszy Świętej o godzinie 18:00 wyruszy z kościoła w Szczepanowie Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy po przejściu ponad czterdziestu kilometrów w ciemności i milczeniu dotrą do domu bł. Karoliny Kózkówny w Wał - Rudzie.

Trasa będzie wiodła przez zróżnicowany teren od asfaltowej jezdni przez polne drogi i leśne ścieżki. To wyprawa pełna symbolicznych duchowych odniesień.

„Z miejsca narodzenia św. Stanisława, biskupa i męczennika, który za wierność Bogu i miłość do Boga w drugim człowieku zapłacił najwyższą cenę pójdziemy do domu bł. Karoliny, nastolatki, która w obronie godności i wierności Bogu poniosła śmierć męczeńską” – mówi Piotr Sarlej, jeden z organizatorów. Zapisy https://www.edk.org.pl/trasa-edk/1652

„Droga zaczyna się lekko i niewinnie ot nocna wędrówka przerywana krótkimi postojami na kolejne stacje w pewnym momencie do człowieka zaczyna jednak docierać, że nie wszystko jest w porządku. Nogi są coraz cięższe, coraz bardziej obolałe, szelki plecaka coraz bardziej uwierają, odczytywanie kolejnych stacji staje się coraz trudniejsze, senność coraz bardziej przeszkadza w marszu i rozważaniu treści. Ale paradoksalnie to właśnie wtedy, gdy te wszystkie trudności zaczynają odbierać radość wędrówki zaczyna się prawdziwa droga krzyżowa, zaczyna się siać ziarno, którego owoce zbierze się dopiero później, gdy ekstremalna droga zamieni się w ekstremalne życie, życie, w którym podejmujemy wyzwanie by żyć tym, do czego zostaliśmy stworzeni. Owoce Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przychodzą później, gdy już nogi o niej zapomną to głowa i serce ciągle pamiętają i w nich wysiłek oraz przeżycia tej nocy pracują” – podkreśla Piotr Sarlej.

W tym roku na terenie diecezji tarnowskiej zostało wytycznych ponad 60 tras EDK.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Tarnowie rozpocznie się 23 marca Mszą św. o godz.20 w kościele księży misjonarzy. EDK rejonu Nowy Sącz Św. Kazimierz będzie miała miejsce także 23 marca i rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.30 w kościele św. Kazimierza. Zapisy na wszystkie trasy są na stronie http://www.edk.org.pl/

Pomysłodawcami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej byli ludzie działający w krakowskim środowisku akademickim prowadzonym przez ks. Jacka Stryczka. Celem tego pomysłu jest znalezienie rodzajów pobożności w pędzącym, szybko zmieniającym się świecie, pobożności, która pozwoli połączyć Ewangelię i nowoczesność. 

 eb

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online