ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

Kolędnicy misyjni rozpoczęli w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w diecezji tarnowskiej zbiórkę ofiar na projekty realizowane przez polskich księży misjonarzy. Również w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 miało miejsce rozesłanie kolędników misyjnych.

Ofiary które uda się zebrać Kolędnikom Misyjnym zostaną przeznaczone na projekty związane z pracą misjonarzy wśród dzieci z Czadu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Brazylii, Boliwii oraz Syrii i Libanu w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Misjonarze przesłali prośby m.in. o dofinansowanie w prowadzeniu szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej oraz szkoły dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych w Bertoua w Kamerunie. Proszą też o wsparcie w dożywianiu dzieci i budowie studni, kaplic oraz ośrodka zdrowia.
/artykuł zawiera zdjęcia ... /

HASŁO TEGOROCZNEGO KOLĘDOWANIA TO: „E gonda Nzapa e mu singila!” – w języku sango, co oznacza w języku polskim: „Tobie Boże dzięki, chwała!”.

W akcji uczestniczy ponad 21 tysięcy dzieci. Co roku coraz więcej parafii włącza się w akcję kolędników misyjnych. Od lat w tej akcji bierze udział Parafia Szczepanów. Mali kolędnicy odwiedza nasze domy między 26 a 31 grudnia.

Przedsięwzięcie Kolędników Misyjnych zaczęło się w diecezji tarnowskiej w 1993 r. w dwunastu parafiach. Od tego czasu ta liczba ciągle wzrasta. W roku ubiegłym w kolędzie wzięło udział 419 parafii. W poprzedniej edycji dzieciom udało się zebrać ponad 1,6 miliona zł. W przedsięwzięciu tym, wzięło udział ponad 21 tysięcy dzieci, a odwiedziły one, jak co roku, około 150 tys. mieszkań i domów. 

Kolędnicy misyjni – głosząc radosną nowinę o zbawieniu, stają się małymi misjonarzami, wskazując jednocześnie na potrzeby milionów dzieci w świecie, które nie znają prawdy o Jezusie Chrystusie i cierpią biedę duchową i materialną. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci chodząc od domu do domu będą przedstawiać scenkę kolędniczą, w której opowiedzą o radości Bożego Narodzenia i marzeniach dzieci z krajów misyjnych, kwestując przy tym na ich rzecz. Pamiątki, które zostawiają w domach, są formą życzeń i podziękowań składanych w imieniu dzieci z krajów misyjnych, dla których przeznaczane są ofiary.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online