ADWENT 2018

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

W dniu dzisiejszym w Bogumiłowicach odbyły się uroczystości związane z X rocznicą śmierci Pana Mieczysława Stacha – założyciela i wieloletniego kierownika Zespołu Pieśni i Tańca „Swojacy”. Rozpoczęła je Msza Św. w intencji Mieczysława Stacha. Następnie została odsłonięta tablica upamiętniająca nadanie imienia Mieczysława Stacha budynkowi Domu Ludowego w Bogumiłowicach. Kolejny punkt programu to występ uczniów szkoły podstawowej w Bogumiłowicach pod tytułem „Nasz Swojak”, po nim spotkanie z historią (gawędy o Mieczysławie Stachu oraz promocja książki poświęconej jego osobie autorstwa dr Jana Hebdy ) oraz występ artystyczny zespołu "Swojacy".

Mieczysław Stach to wielce zasłużony dla kultury ludowej mieszkaniec Bogumiłowic. Budynek Domu Ludowego w Bogumiłowicach to miejsce godne tego by nosić Jego imię. Obiekt od ponad 70 lat służy lokalnej społeczności jako miejsce spotkań, zabawy, pracy społecznej i rozwoju pasji. To tutaj po 1945 roku zawiązało się szereg cennych inicjatyw kulturalnych – teatralnych, muzycznych i ludowych. To równocześnie miejsce bliskie i dobrze znane każdemu mieszkańcowi tej miejscowości.

Nazwanie imieniem Mieczysława Stacha budynku Domu Ludowego w Bogumiłowicach, jest wyrazem szacunku dla Jego pracy i wybitnego wkładu wniesionego w rozwój szeroko pojętej kultury Gminy Wierzchosławice. Nadanie imienia temu obiektowi pozwoli uczcić pamięć jednego z najwybitniejszych obywateli Bogumiłowic oraz utrwalić postać Mieczysława Stacha w pamięci mieszkańców miejscowości i Gminy.

FOTOREPORTAŻ
/ fot. J. Kwapniewski /

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online