Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

Niedziela Chrystusa Króla to patronalne święto m.in. Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Z tej okazji będzie uroczysta Msza św. w katedrze pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Ponadto wręczone zostaną medale Dei Regno Servire.

Działacze Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zgromadzą się w bazylice katedralnej w niedzielę, 26 listopada, podczas Mszy św. o 10.30.

- W trakcie Eucharystii dokonamy aktu oddania w opiekę Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, Świętemu Janowi Pawłowi II, naszemu pierwszorzędnemu patronowi – mówi prezes Robert Rybak.

Przed Mszą św. o godz. 9.00 w auli Jana Pawła II obok katedry odbędzie się spotkanie działaczy Akcji Katolickiej, podczas którego będzie wykład „Jan Paweł II promotorem zaangażowania ludzi świeckich w Kościele”. Wygłosi go dr Grzegorz Sudoł, dyrektor tarnowskiej Kany.

Tymczasem młodzi rozpoczną świętowanie już w sobotę, 25 listopada w Zabawie, gdzie odbędzie się dzień skupienia m.in. dla nowych członków KSM. Będzie czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, okazja do spowiedzi, Msza św. a także czas na integrację. W niedzielę, młodzi z KSM zgromadzą się na Mszy św. w tarnowskiej katedrze o 10.30. Podczas Eucharystii nowi członkowie KSM złożą przyrzeczenie. Później w auli św. Jana Pawła II będzie część artystyczna, wręczone zostaną certyfikaty, dyplomy i wyróżnienia. Ponadto odbędą się wybory uzupełniające na funkcję członka zwyczajnego KSM.

W Niedzielę Chrystusa Królabiskup tarnowski Andrzej Jeż tradycyjnie już wręczy medale Dei Regno Servire. Otrzymają je osoby zasłużone dla Kościoła tarnowskiego, m.in. działacze ruchów i stowarzyszeń. Uroczystość odbędzie się tuż po zakończeniu Mszy św. w katedrze.

eb

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online