ADWENT 2018

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

 Diecezjalny Serwis Informacyjny

Trwa XV Ogólnopolski Konkurs Poetycko–Plastyczny „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”. Jest to propozycja dla dzieci, młodzieży a także dorosłych. Można już nadsyłać prace konkursowe. W tym roku konkurs odbywa się od pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
„Celem konkursu jest przybliżenie postaci bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy, jako wzoru w dzisiejszych czasach. Narzekamy, że młodzież ma mało autorytetów, a bł. Karolina jest takim wzorem dla małych dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Ona pokazuje nam wartości ponadczasowe, które czerpała z Pisma Świętego” – mówi  Jadwiga Bieś, dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Woli Radłowskiej.

Dla ułatwienia interpretacji tematu, organizatorzy podali zagadnienia, które mają być inspiracją dla uczestników konkursu. Można zatem np. ukazać bł. Karolinę jako uczennicę Ducha Świętego, a także dary i owoce działania Ducha Świętego w jej życiu. Prace mogą także nawiązywać do różnych dobrych uczynków pełnionych na wzór bł. Karoliny. Uczestnikom konkursu zaproponowano ponadto pokazanie, jak Błogosławiona uczy przyjmować i żyć darami  Ducha Świętego.

Format i technika wykonania prac plastycznych jest dowolna - należy je przesłać lub dostarczyć osobiście do 22 stycznia 2018 r. na adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Radłowskiej 67, 33 –133 Wał–Ruda. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano na 15 marca 2018 r. w Woli Radłowskiej. Regulamin i kartę zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej szkoły www.zspwolaradlowska.pl Organizatorami konkursu są Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Radłowskiej i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W sobotę, 18 listopada br., przypada 103. rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny. W tym dniu odbędzie się Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny w Wał-Rudzie a także zostanie odprawiona Msza św. w Sanktuarium w Zabawie (szczegółowe informacje znajdują się na załączonym plakacie). Ponadto w niedzielę 19 listopada w Zabawie odbędą się obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. O godzinie 11.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji ofiar wypadków i ich rodzin (szczegóły znajdują się na drugim załączonym plakacie).

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online