ADWENT 2018

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

 Diecezjalny Serwis Informacyjny

109 uczniów w tym roku szkolnym będzie otrzymywać stypendia od Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. Większość ze stypendystów to uczniowie, którzy kolejny już rok będą otrzymywać stypendia naukowe. Rada Fundacji zdecydowała, że w tym roku do programu stypendialnego zostanie włączonych kolejnych 45 uczniów. W sobotę, 28 października br. dołączą oni uroczysty w sposób do grona stypendystów. Dokona się to podczas spotkania formacyjnego organizowanego co roku dla wszystkich stypendystów. W tym dniu Mszy św. o godz. 10.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie będzie przewodniczyć  bp Stanisław Salaterski – przewodniczący Rady Fundacji. Biskup wręczy listy gratulacyjne nowym 45 stypendystom. Są to uczniowie klas siódmych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Fundacja im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza wspiera zdolną młodzież z rodzin mniej zamożnych. Przez dziesięć miesięcy będą oni otrzymywać pomoc finansową, która pomoże im w edukacji i rozwijaniu swoich zainteresowań. Uczniowie klas siódmych i gimnazjów będą otrzymywać miesięcznie 250 zł, zaś uczniowie szkół ponadgimnazjalnych  300 zł.

„Jeśli uczniowie spełniają kryteria, to taką pomoc mogą otrzymywać przez kilka lat nauki. Najczęściej przeznaczają pieniądze na pomocne szkolne, kursy, dojazdy do szkoły. Młodzieży dedykowany jest także program wychowawczy i formacyjny, który ma na celu poznanie patrona – abpa Jerzego Ablewicza” – mówi ks. Robert Dytko, sekretarz Fundacji.

Pieniądze na stypendia pochodzą głównie ze składek zbieranych podczas uroczystości udzielania sakramentu bierzmowania. Do tego dochodzą także wpłaty indywidualne od ofiarodawców.

Fundacja im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza, biskupa tarnowskiego w latach 1962-1990, została utworzona w 1993 r. Pierwsze stypendia zostały przyznane w roku szkolnym 1998/1999.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online