ADWENT 2018

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

  Diecezjalny Serwis Informacyjny

W niedzielę, 22 października, obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Misyjny. W tym dniu ulicami Tarnowa przejdzie Marsz Misyjny, który wyruszy o godz. 14.00 sprzed kościoła Św. Rodziny. Uczestnicy Marszu przejdą w kierunku katedry, gdzie o  godzinie 15.00 sprawowana będzie Msza święta. „Będziemy modlić się za misje, o pokój i za prześladowanych chrześcijan. Zapraszamy Kolędników Misyjnych w kolorowych przebraniach, młodzież, Róże Różańcowe oraz całe rodziny do wspólnej modlitwy” - mówi ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Około 16.00 na Rynku rozpocznie się misyjne świętowanie. Zaplanowano tańce, śpiewy i konkursy z nagrodami.

Światowy Dzień Misyjny rozpocznie cały tydzień modlitwy w tej intencji. W parafiach zaplanowano m.in. spotkania z misjonarzami i projekcie filmów o misjach. Natomiast na zakończenie Tygodnia Misyjnego, 28 października, odbędzie się XVII Diecezjalne Spotkanie Misyjne dla wszystkich członków Róż Żywego Różańca w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Nie tylko kapłani i siostry zakonne wyjeżdżają na misje. Coraz częściej takie wyzwanie podejmują także świeccy. Ci, którzy myślą, by zostać wolontariuszami na misjach i pragną włączyć się w prowadzenie misyjnych inicjatyw na miejscu, mogą dołączyć do Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego. Taka okazja będzie podczas spotkania w tarnowskim seminarium w sobotę 21 października o godz. 17.00.  „Patrząc na całokształt zadań stojących przed naszym Wolontariatem Misyjnym łatwo można dostrzec, że każda osoba chętna, pragnąca ofiarować choć cząstkę swojego czasu, może znaleźć swoje miejsce i sposób pomocy misjom, by zrealizować w ten sposób swoje chrześcijańskie powołanie do bycia misjonarzem i świadkiem Chrystusa” – dodaje ks. Piotr Boraca.

Obecnie można włączyć się także w misyjną akcję charytatywną pod hasłem „Makulatura na Misyjne Studnie”. Akacja potrwa do 15 grudnia br. W tym czasie będzie odbierana makulatura z parafii, szkół i innych instytucji. Organizatorzy chcieliby dzięki tej inicjatywie wybudować studnie w Ugandzie, Czadzie oraz Kamerunie. Gotowość do udziału w akcji należy zgłosić do końca października w Wydziale Misyjnym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online