Zapraszamy w Piątek 28.09.2018 przy figurze NSPJ i MB Wsp. Wiernych na Zatorzu

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

Drodzy Diecezjanie!

Czytany dzisiaj List pasterski Episkopatu Polski wprowadził nas w tematykę XVII Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodzimy pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Jak zaznaczył Papież Franciszek „w kulturze często zdominowanej przez technikę jest jakby coraz więcej różnych form smutku i samotności, w które popadają ludzie, także wielu młodych. Potrzebni są świadkowie nadziei i prawdziwej radości, aby odpędzić iluzje, które obiecują łatwe szczęście ze sztucznymi rajami” (Papież Franciszek).

W naszej diecezji obchody tego dnia powiązane są z IX Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Grybowa. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym wydarzeniu w niedzielę 8 października. Wspólne spotkanie rozpoczniemy od Eucharystii celebrowanej w kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie o godz. 1100, zaś później podczas marszu wyrazimy wdzięczność za nasze rodziny i dar życia.

W tym samym dniu o godz. 15. 30 w Domu Rekolekcyjnym OPOKA w Starym Sączu rozpoczną się warsztaty pt. „Płodność – Problem – Pomoc, którą przynosi Naprotechnologia”.  Warsztaty te będą kontynuacją tego szczególnego dnia poświęconego życiu i rodzinie. Są one przeznaczone głównie dla małżeństw borykających się z problemem niepłodności. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej. Niech nasza troska o życie każdego człowieka, będzie wyrazem miłości do Boga, dawcy życia.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online