Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - FOTO

  

 

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

Akcja pod nazwą Święty Krzysztof zostanie przeprowadzona w diecezji tarnowskiej. – W najbliższą niedzielę, 23 lipca wierni będą modlić się o bezpieczeństwo na drogach – mówi ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców.

– W każdej parafii będzie można nie tylko modlić się za kierowców, za siebie, ale także pomyśleć o tym, jacy jesteśmy jako chrześcijanie na drogach. W niektórych parafiach będzie przygotowana specjalna Liturgia mająca promować dobre, bezpieczne poruszanie się po drogach, czy specjalne kazania mówiące o tym – powiedział RDN ks. Migacz.

W ramach akcji będzie można również przekazać ofiarę na 1 grosza za każdy bezpieczny kilometr na rzecz MIVA Polska – organizacji wspierającej misjonarzy m.in. w zakupie środków transportu.

Natomiast w Dniu św. Krzysztofa, 25 lipca w diecezji tarnowskiej będzie obchodzony Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Będzie mu towarzyszyć akcja Dzień bez mandatu, która w Tarnowie będzie zorganizowana przy ul. Tuchowskiej, na pętli z autostradą A4. Od 9.30 kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia zamiast mandatu wezmą udział w rozmowie pouczającej z policjantem i duszpasterzem kierowców ks. Damianem Migaczem.

Będą wręczane również znaczki KRZYŚ przypominające o zachowaniu trzeźwości i rozwagi na drodze wraz z Dekalogiem i Modlitwą Kierowcy.

W intencji ofiar wypadków i ich rodzin 25 lipca w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie będzie sprawowana Msza św. W tej miejscowości znajduje się pomnik Przejście upamiętniający ofiary ruchu drogowego.

źródło: RDN
Małgorzata Miczek – Zabawa

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online