ADWENT 2018

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

    Witam i zapraszam na moje wakacyjne hity. To są tylko moje propozycje, sprawdzone "czytadła", a także nowości na rynku księgarskim. Wydarzeniem była niewątpliwie książka Christiano Ingrao "Czarni Myśliwi"- Brygada Dirlewangera. Jest to nowość na rynku księgarskim, ukazująca monografię jednego z najbardziej przerażających i odrażających oddziałów II wojny światowej. Jest to także uzupełnienie wiedzy, luki o tej zbrodniczej brygadzie, która miała także udział w tłumieniu i rzezi na Woli w czasie trwania Powstania Warszawskiego w 1944 roku. Ta książka boli i uwiera, ale należy się z nią zapoznać by poznać mechanizmy nazizmu.

Do lżejszej lektury sprawdzonej należy proza naszego znakomitego Andrzeja Sapkowskiego "Trylogia Husycka" tj. "Boży wojownicy", "Lux Perpetua", "Narrenturm". Znakomita książka zaliczana do gatunku literackiego tzw. Fantasy. Polecam gorąco. Trzeci hit wakacyjny czytany przez osoby w średnim wieku i nie tylko to średniowieczna saga Kena Folleta " Filary ziemi"," Świat bez końca" i "Koło fortuny"/ pisałem już o tym/.      

Kajetana Rajskiego nie muszę przedstawić, ale jego " Oto jestem - Misjonarze i misjonarki o powołaniu", stanowią ciekawe studium wiedzy i przeglądu naszych misjonarzy na pełnieniu posługi dla BOGA na całym świecie. Zachęcam i jestem pozytywnie zdziwiony zainteresowaniem tą publikacją, w dobie obecnego świata w którym żyjemy. Czyli istnieje potrzeba na taką literaturę.

Niesłabnącym "czytadłem" którym zaśmiewamy się do łez są "Nowe przygody Mikołajka" - autor Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe. Wcześniejsze "Przygody" bawiły moje pokolenie, a te bawią jeszcze bardziej.

Na tych pięciu pozostanę, gdyż idzie wrzesień i ten szczególny miesiąc poświęcę hitom o tematyce wojennej.

Przyjemnej lektury na dalsze długie wieczory.

"mól"

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online