Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

Zebrałem myśli i postanowiłem napisać parę słów. 22 listopada odszedł do wieczności współredaktor strony internetowej naszej parafii, przyjaciel Wiesiu Kutek.
Wiesia poznałem jako dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzchosławicach. Jednak bliżej poznaliśmy się podczas działalności w parafialnym oddziale Akcji Katolickiej. Pełnił w niej funkcję prezesa. W swoich działaniach był bardzo skuteczny, pełen inicjatyw, pomysłów. Był życzliwym, szanującym drugiego człowieka. Jego niesamowite poczucie humoru powodowało, że w Jego towarzystwie nie można było się nudzić.

Był wielkim entuzjastą historii naszej Ojczyzny, zwłaszcza tej związanej z odzyskiwaniem niepodległości. Sam napisał kilka książek i krótkich opracowań o tej tematyce. Miałem zaszczyt kilka razy pomagać mu w trakcie przygotowań do publikacji - najczęściej zajmowałem się digitalizacją zdjęć i dokumentów lub składem komputerowym. Jego umiłowanie Ojczyzny przejawiało się wielkim szacunkiem do symboli narodowych. Dzień 11 listopada był dla Niego wielkim świętem. Często organizował z tej okazji spotkania dla przyjaciół przy ognisku, którym towarzyszył zawsze śpiew pieśni patriotycznych.
Był miłośnikiem książki tej historycznej, ale nie tylko. Czytał bardzo dużo. Dzielił się książką z innymi. Organizował spotkania z autorami publikacji książkowych historycznych i religijnych w naszym kościele.
W grudniu 2008 roku podczas naszej rozmowy, namówiłem Wiesia, aby zechciał podzielić się z innymi swoją pasją czytelniczą na stronach serwisu internetowego naszej parafii. Nie chciał jednak pisać jako W. Kutek. Zdecydował, że Jego rubryka będzie zatytułowana "MÓL KSIĄŻKOWY POLECA". Uszanowałem tę decyzję i rozpoczęliśmy współpracę. Ostatni tekst zatytułowany "Lektury na NIEPODLEGŁOŚĆ" nadesłał 6 listopada 2015r.
Jest mi ciężko oswoić się z tym, że już do mnie nie zadzwoni, że nie będę mu skanował zdjęć, dokumentów, publikował Jego artykułów, recenzji, że nie poprosi o szklaneczkę piwniczanki. Jeszcze w niedzielę po porannej Mszy św. rozmawialiśmy o jego publikacjach na parafialnej stronie, złożył mi życzenia, uścisnęliśmy sobie dłonie. To była nasza ostatnia rozmowa.

Wiesiu, polecam Cię Bogu miłosiernemu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online