ADWENT 2018

   

LOKALIZACJA

   

LITURGIA SŁOWA BOŻEGO  

   

BIBLIA MP3  

   

Warto przeczytać  

AUTOR
Ks. dr hab. Zbigniew Wolak
>> czytaj więcej... <<

Rozważania publikowane
na naszej stronie
=>> ZOBACZ <<=

   

Felietony /archiwum/  

>> czytaj więcej... <<

Śp Ks. Proboszcz
mgr Wiesław Jemioło
/autor/

   

MÓL KSIĄŻKOWY POLECA  

ARCHIWUM

/ŚP. Wiesław Kutek/
Kto czyta - żyje wielokrotnie
Kto zaś z książkami
obcować nie chce -
na jeden żywot jest skazany

   

MISJE W KAZACHSTANIE  

NASZ RODAK NA MISJACH
W KAZACHSTANIE


Ks. mgr Piotr Kluza

 

   

Ciekawe Linki  

   

Miłosierdzie to miłość wobec słabości, grzechu. Nasza wiara w Boże miłosierdzie jest naszą nadzieją – choć może też być największym grzechem. Pamiętamy, że jednym z grzechów przeciwko Duchowi Świętemu, nie do odpuszczenia ani w tym, ani w przyszłym świecie, jest zuchwała wiara w miłosierdzie Boże. W zwykłym języku jest to po prostu bezczelność. Ona być może bywa skuteczna w kontaktach z ludźmi, ale gdy stajemy wobec Boga, to lepiej sobie przypomnieć, jak skończyli zbuntowali aniołowie.

Wobec miłosierdzia Bożego można przyjąć dwie postawy. Pierwsza to ta bezczelna, zuchwała. Heinrich Heine rzekł "Bóg mi przebaczy. To jego zawód". Nie wiemy, co miał dokładnie na myśli, ale jeśli chciał powiedzieć, że Bóg mu musi przebaczyć niezależnie od jego postawy, to była to nie ufność, a bezczelność. To nie jest radość z Bożego miłosierdzia, ale odrzucenie.

Druga postawa to otwarcie serca na Boga, aby jego miłosierdzie mogło w nas zrodzić swoje owoce. Mówiąc językiem bardziej praktycznym, staramy się wierzyć bezgranicznie w Boską miłość do nas i jednocześnie staramy się robić wszystko, co możemy, aby na tę miłość odpowiedzieć swoim życiem, swoją postawą. Oczywiście nie pokonamy wszystkich grzechów, słabości, wad, ale będziemy mogli uczciwie i z dobrą nadzieją prosić o przebaczenie.

A że miłosierdzia w postaci wyrozumiałości, życzliwości oczekujemy też od ludzi, warto również w relacjach z nimi zadbać o dobre odróżnienie bezczelności od trudnych do pokonania słabości. Następnie trzeba wybrać postawę, która innych zachęci do wyrozumiałości, a nam przysporzy mądrości i wielu dobrych owoców dojrzewających nawet na niezbyt udanych gałęziach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
cpr certification online
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification onlinecpr certification online